ازراتی توسط آفی چی نی آلنیری مازراتی Officine Alferi Maserati در دسامبر ۱۹۱۴ در بولونا، ایتالیا تاسیس شده و از آن زمان تا کنون، مازراتی نقش مستمر و مهمر را در تاریخچه خودروهای اسپورت و تکامل و توسعه آنها ایفا کرده است

حدود یک قرن فعالیت، موقعیت های درخشانی را در زمینه ساخت خودروهای خیابانی، مسابقه ای به بار آورده و در عین حال اوقات وموفقیت های پر چالشی را ایجاد کرده است که همه آنها شرکت را در راستای ایجاد اعتبار و شخصیت منحصر بفرد یاری نموده است.

این بخش، در برگیرنده تعدادی از مهم ترین نقاط عطف در ارتباط با حکایت علامت مشخصه و نشان مازراتی می باشد. این موارد شامل رکورد جهانی سرعت ۰۲۹/۲۴۶ کیلو متر در جاده توسط بورزا کینی Borzacchini در سال ۱۹۲۹، عنوان قهرمانی جهان F1 در سال ۱۹۵۷ توسط فانجیو Fangio 250 با خودروی F405 bhp Gran Turismo در ژوئن و مارس ۲۰۰۷ می باشند.

با وجود این تاریخچه مازراتی در برگیرنده چیزی فراتر از موفقیت های شکوهمند آن و راه اندازی خودرهای جاده ای سهیم می باشد. ضمناً شرکت از نظر صنعتی طی سالهای توسعه یافته است.

جابجائی از بولونا به محل کنونی واقع در Via le Ciro Menotti، مودنا ، ایتالیا در سال ۱۹۴۰ و تحصیل مالکیت فراری که در سال ۱۹۹۷ تکمیل شد، تنها دومورد از چندین واقع مهمی هستند که در زمینه توسعه و ارتقاء وضعیت شرکت مازراتی بروز نموده است.

 


آدرس : تهران، خیابان میرداماد، جنب دانشگاه خواجه نصیر، پلاک 472

تلفن دفتر مرکزی : 8588

فکس : 66439995


مشاهده وب سایت