مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر این که دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دو شرکت را تایید می کنیم، اظهار کرد: البته با توجه به فعل و انفعالات انجام شده و هزینه هایی تحمیل شده، تقریبا نرخ واقعی برای واردکنندگان خودرو ۴۸۵۰ تومان تمام شد.

 

 

در حالی شنیده ها حاکی از موفقیت چند شرکت واردکننده خودرو برای دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی حکایت دارد که دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از خروج خودرو از اولویت دریافت این ارز خبر می دهد.

شنیده ها حاکی از آن است که هم اکنون سه شرکت واردکننده موفق به دریافت ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومانی شده اند و یک شرکت که در کنار واردات اقدام به تولید می کند نیز موفق به دریافت ۴ پارت از این ارزها شده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرخودرو، در همین حال، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر این که دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دو شرکت را تایید می کنیم، اظهار کرد: البته با توجه به فعل و انفعالات انجام شده و هزینه هایی تحمیل شده، تقریبا نرخ واقعی برای واردکنندگان خودرو ۴۸۵۰ تومان تمام شد.

وی در تشریح دلایل این افزایش گفت: هم اکنون ۱۰ درصد مبلغ مورد نیاز واردکنندگان حفظ شده و ارز مورد نیاز نیز به شکل یورو به آن ها تخصیص یافته و بر اساس فرمولی، این یورو به دلار تبدیل می شود. بعد از آن که وجه ریالی بابت یورو پرداخت شد این رقم تبدیلی بر تعداد دلاری که از تبدیل یورو به دلار به دست وارد کننده رسیده، تقسیم می شود که با این احتساب نرخ تخصیص یافته به واردکنندگان به ۴۸۵۰ تومان می رسد.

دادفر با تاکید بر محدودیت استفاده از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات تصریح کرد: فرایند زمان ثبت درخواست تا زمان دریافت حدود ۴۰ روز به طول انجامید اما از آن جا که بانک ها اعلام می کنند این ارز هنوز به صورت کامل به آن ها تخصیص داده نشده، محدودیت در استفاده وجود دارد و معدود واردکنندگانی که موفق به دریافت این ارزها شدند کاملا اتفاقی و البته به سختی موفق شدند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: هم اکنون خودرو از اولویت دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی خارج شده و به درخواست هایی که پیش از این به ثبت رسیده بود نیز اعلام می شود که مستندات خود را در سامانه جامع تجارت ارایه کنند اما با مراجعه به این سامانه، شاهد هستیم که خودرو از فهرست دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است.