۸۳ مدل خودرو مجاز به ثبت سفارش هستند/ «ثبتارش» در حال تست است

رییس انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با «خودروکار»:

رییس انجمن واردکنندگان خودرو درباره باز شدن سایت ثبتارش برای یک برند خودرویی بیان کرد: سایت ثبتارش در حال تست پایلوت برای بازگشایی پس از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو است و قرار گرفتن نام دو مدل محصول بر روی این سایت نیز بر همین اساس بوده است.

فرهاد احتشام زاد، در گفت و گو با خبرنگار خودروکار، با بیان اینکه این سایت برای هیچ برندی باز نشده و اکنون هیچ یک از واردکنندگان خودرو امکان ثبت سفارش را ندارند، تصریح کرد: مدلی که امروز در سایت ثبتارش فعال شده، برای تست بوده و همچنان امکان هیچ نوع ثبتارشی وجود ندارد. کد ۸ رقمی برای هیچ ثبت سفارشی صادر نشده و تا زمانیکه این کد صادر نشود در حقیقت ثبت سفارشی صورت نگرفته است.

او درباره آخرین وضعیت خودروهای مورد تایید استاندارد برای واردات، توضیح داد: ۸۳ مدل برند خواهد بود که بعد از دریافت تاییدیه های استاندارد قابلیت فعال شدن در سایت ثبت سفارش را خواهند داشت.

صبح امروز خبری مبنی بر باز شدن سایت ثبتارش برای دو مدل خودروی تویوتا منتشر شد که پس از پیگیری های انجام شده مشخص شده، این دو مدل از قبل در سایت ثبت سفارش وجود داشته و این سایت همچنان به روی واردکنندگان بسته است.

 

بازگشت به بخش اخبار اعضاء