۱۳۹۴/۰۴/۰۲

اطلاعیه انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص نصب ایربگ های تاکاتا

اطلاعیه انجمن واردکنندگان خودرو:
تا کنون تاییدیه ای در خصوص نصب ایربگ های تاکاتا در خودروهای وارداتی توسط اعضا انجمن دریافت نشده است

در حالی که در هفته های اخیر اخبار مختلفی از حوادث ناشی از نصب ایربگ های تاکاتا در خودروهای تولیدی برخی از شرکت های خودروساز بزرگ جهان به چشم می خورد، انجمن واردکنندگان خودرو از عدم وجود مشکل مشابه تا کنون بر اساس پاسخهای دریافتی از اعضا انجمن واردکنندگان در خصوص خودروهای وارد شده به کشور در این زمینه سخن می گوید.
به گزارش روابط عمومی انجمن، فرهاد احتشام زاد در این باره گفت: پیرو اعلام اهمیت موضوع برای وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در جلسه سی ام شورای سیاستگذاری صنعت خودرو، این مسئله بلافاصله از سوی انجمن در قالب مکاتبه مکتوب رسمی با کلیه شرکتهای واردکننده عضو انجمن مورد پیگیری قرار گرفت که بر اساس پاسخ های کتبی شرکت ها و استعلام ایشان از شرکت های مادر، مشخص گردید خودروهای وارداتی به ایران مشمول نصب ایربگ های تاکاتا نمی باشند.
رییس هیات مدیره انجمن افزود: بیشترین حوادث ناشی از اشکال فنی در این ایربگ ها مربوط به تولیدات شرکت هوندا موتور ژاپن در سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ است، در حالی که خودروهای وارداتی با برند هوندا به ایران مربوط به تولیدات سال ۲۰۱۲ و پس از آن می باشند.
وی تاکید کرد: در عین حال رصد این مسئله ادامه داشته و در صورت برخورد با احتمال وجود این مشکل، نسبت به فراخوان فوری آن دسته از خودروها توسط شرکتهای نماینده رسمی مربوطه اقدام خواهد شد.

بازگشت به بخش اخبار