۱۳۹۶/۰۲/۲۳

توزیع بنزین مطابق استاندارد ملی ایران در ۱۵ شهر

 

هیات وزیران در جلسه دهم اردیبهشت سال ۱۳۹۶ پیشنهاد وزارت نفت برای عرضه بنزین مطابق با استاندار ملی ایران به شماره ۴۹۰۴ را که یازدهم اردیبهشت سال ۹۵ ارایه شده بود، با استناد به اصل سی و هشتم قانون اساسی به تصویب رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی دولت، براساس این مصوبه توزیع بنزین مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۴۹۰۴ براساس زمان بندی  تعریف شده،  توزیع خواهد شد به طوری که از تاریخ ۱۳۹۶/۱/۴ در پانزده شهر بندر عباس، رفسنجان، قم، چابهار، یزد، کرمان، بوشهر، همدان، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار، نیشابور و ساری در تمام جایگاه‎های درون شهری بنزین با درجه کیفی مطابق استاندارد ملی ذکر شده توزیع می‎شود.

براساس این مصوبه تا اول فرودین سال ۱۳۹۷ هم باید ۶۰ درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور در تمام جایگاه‎های درون شهری به بنزین مطابق این استاندارد دسترسی داشته باشند  و تا اول فرودین سال ۱۳۹۸ این میزان باید به ۸۰ درصد افزایش یابد.

براساس این مصوبه مسئولیت تطابق تولید، توزیع و عرضه بنزین با استاندارد ملی ایران به شماره ۴۹۰۴ بر عهده وزارت نفت است و نظارت بر حسن اجرای این تصویب‎نامه هم به عهده سازمان ملی استاندارد ایران و تعیین اولویت‎های توزیع به عهده سازمان محیط زیست خواهد بود.

بازگشت به بخش اخبار