۱۳۹۸/۰۲/۲۲

مهلت ترخیص خودروهای سواری وارداتی دو ماه دیگر تمدید شد + سند

به‌دنبال درخواست انجمن واردکنندگان خودرو مبنی‌بر تمدید مصوبه ترخیص خودروها از گمرک، بر اساس مصوبه جدید دولت، مهلت ترخیص خودروهای سواری وارداتی دو ماه دیگر تمدید شد.

به گزارش ایسنا، از سال ٩٧ بالغ‌بر ۱۵ هزار دستگاه خودروی وارداتی در گمرکات کشور باقی مانده است. در شانزدهم دی ماه ۹۷، هیأت دولت مصوبه‌ای مبنی‌بر فراهم شدن امکان خروج این تعداد خودروی مانده در گمرک را صادر کرد. با وجود این مصوبه که با نگاه گره‌گشایی از مشکل مردم و ایفای تعهدات واردکنندگان خودرو تصویب شد؛ تا امروز کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو از بابت این مصوبه از گمرکات خارج شده است؛ لذا انجمن واردکنندگان خودرو درخواست تمدید این مصوبه را داشت.

photo_2019-05-11_18-06-14

بنابراین طبق مصوبه جدید دولت، مهلت ترخیص خودروهای سواری وارداتی که بیش‌از یک سال‌ونیم است در گمرکات کشور دپو شده است؛ به مدت دو ماه دیگر تمدید شد.

تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۲/۱۸ هیأت وزیران در خصوص اصلاح تصویب‌نامه موضوع ترخیص واردات خودروهای سواری، طی نامه شماره ۱۸۴۷۲ در تاریخ ۹۸/۰۲/۲۱ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.

در متن این مصوبه آمده است که در بند (۳) تصویب نامه شماره ۱۳۷۱۶۱/ ت ۵۶۰۲۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ عبارت “چهار ماه” به “شش ماه” اصلاح شده است./ ایسنا

بازگشت به بخش اخبار