۱۳۹۶/۱۰/۱۱

رشد ۱۰۴ درصدی تعرفه واردات خودرو

دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان کرد

 

تعرفه واردات خودرو به طور میانگین ۱۰۴ درصد رشد داشته است.

مهدی دادفر در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: دستور ثبت سفارش خودروهای وارداتی به سازمان توسعه و تجارت ابلاغ و سایت مربوطه از هشت صبح تا چهار عصر امروز بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه امکان طی مراحل ثبت سفارش تا مرحله آخر فراهم نشده است، فرآیند واردات خودرو به ایران را امری ساده دانست و اظهار داشت: پس از شناسایی یک خودرو بر اساس استاداردهای ایران از سوی سازمان ملی استاندارد تاییدیه هایی برای مراجع مرتبط مانند نیروی انتظامی، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال می شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران ادامه داد: در این راستا اداره کل خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور یک نامه، آی.ای نامبر تایید شده از سوی سازمان ملی استاندارد به همراه مشخصات خوروی تایید شده را در سایت ثبت سفارش بارگذاری می کند.

وی با اشاره به اینکه سرانجام افرادی که نسبت به ثبت سفارش مجاز هستند با مراجعه به سایت مربوطه خودروی مورد نظر خود را به ثبت می رسانند، گفت: سایت ثبت سفارش در راستای حفظ آمار و تعادل بازار خودرو و دیگر کالاها طی سال های گذشته ایجاد شده است.

دادفر با گلایه از این موضوع که سایت ثبت سفارش در پنج ماه گذشته برای واردکنندگان خودرو به طور کامل مسدود بوده است، افزود: زیرساخت های وزارت صنعت، معدن و تجارت مطلوب نیست و توان اجرای برخی دستورات از طریق سایت را ندارد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

بازگشت به بخش اخبار