۱۳۹۶/۰۹/۰۴

حباب قیمت در بازار خودروهای وارداتی/ بازار کدام خودروها داغ است؟

– بررسی ها نشان می دهد، افزایش قیمت خودروهای خارجی در روزهای اخیر موجب شده که طرفداران این نوع خودروها فعلا برای خرید دست نگه دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که در روزهای اخیر، قیمت خودروهای وارداتی با افزایش قابل تاملی روبه‌رو شده است؛ این در شرایطی است که به اعتقاد فعالان بازار، این حباب قیمتی ایجاد شده، باعث تغییر در رویکرد خریداران برای خرید خودروهای خارجی شده است.

آن طور که از وضعیت خرید و فروش در بازار خودروهای خارجی پیداست، در روزهای گذشته شاهد بودیم که قیمت بعضی از خودروها  حتی ۱۵میلیون تومان نیز افزایش داشته است؛ تا جایی که تلیسمان با افزایش حدود ۱۵میلیون تومانی قیمت مواجه شده است و هم‌اکنون با قیمت ۲۲۵میلیون تومان فروخته می‌شود.

فرهاد احتشام‌زاد، رییس انجمن واردکنندگان خودرو، یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار را بسته بودن سایت ثبت‌سفارش خودرو می‌داند و معتقد است که «این اقدام در دو فاز انجام شده است، فاز اول در دی‌ماه سال گذشته که برای واردکنندگان غیرنمایندگی بود و فاز دوم؛ از تیرماه امسال شروع شده است که برای نمایندگان رسمی ایجاد شده و تاکنون ادامه دارد.»

به گفته وی «اکنون به دوره‌ای رسیده‌ایم که اعتبار ثبت سفارشات صورت گرفته در گذشته رو به پایان است و اقدامی هم از طرف دولت انجام نشده و این مهم باعث افرایش قیمت‌ها در بازار شده است.»

بر این اساس، در حال حاضر در بازار خودروهای خارجی، هیوندای سانتافه فول نیوفیس اتوپارک با قیمت ۲۶۳ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین بنز CLA200 فول ۲۰۱۶ در بازار ۶۷۰ میلیون تومان، بنز CLA45 فول ۲۰۱۷ حدود ۶۴۰ میلیون تومان، بنز E250 نیوفیس ۲۰۱۷ حدود ۷۰۰ میلیون تومان و بی‌ام‌و ۲۰۱۸ اکتیو تور ۲۰۱۷ حدود ۲۹۴ میلیون تومان قیمت دارد.

از سوی دیگر، در بازار خودرو سوناتا از افزایش ۵میلیون تومانی قیمت برخوردار بوده و با قیمت ۱۸۵میلیوون تومان به فروش می‌رود. سانتافه فول۲۰۱۷ نیز با افزایش ۹میلیون تومانی قیمت، در حال حاضر ۲۶۵ میلیون تومان است. قیمت سونتو نیز ۵میلیون تومان افزایش پیدا کرده و در حال حاضر ۳۰۰میلیون تومان است.

بازگشت به بخش اخبار