۱۳۹۶/۰۷/۳۰

انجمن واردکنندگان خودرو از جزئیات اصلاحیه دستور العمل ثبت سفارش خودرو خبر ندارد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با تسنیم:
انجمن واردکنندگان خودرو از جزئیات اصلاحیه دستور العمل ثبت سفارش خودرو خبر ندارد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام اینکه انجمن از همان روزهای نخست بسته شدن سایت ثبت سفارش اعتراضات خود را اعلام و حتی شکایت کرد، گفت: متأسفانه وزارت صنعت در اصلاحیه ثبت سفارش خودرو هیچ تعاملی با انجمن نکرد.

مهدی دادفر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه انجمن واردکنندگان خودرو سال گذشته مکاتباتی را با کمیسیون تخصصی دولت برای اصلاح تعرفه واردات خودرو انجام داده بود، اظهارداشت: متءسفانه نه تنها تغییر خاصی در اصلاح تعرفه ها انجام نشد بلکه وزارت صنعت امسال در اقدامی قابل تأمل ثبت سفارش خودرو را متوقف کرد که همین موضوع مشکلاتی را برای واردکنندگان و مردم به وجود آورده است.
وی با بیان اینکه برای حل این مشکل مکاتباتی را با دستگاه‌های مربوطه انجام و حتی از سازمان توسعه تجارت هم شکایت کردیم، افزود: دوستان سازمان توسعه تجارت لایحه را به دادگاه ارائهو فرصت ۱۰ روزه ای را درخواست کرده اند که این فرصت هم به اتمام رسیده اما خبری از رفع مشکل ثبت سفارش خودرو نیست.

بیشتر بخوانید:شرایط جدید ثبت سفارش خودرو برای تصویب به هیأت دولت رفت
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص اصلاحیه دستورالعمل ثبت سفارش خودرو که اخیراًتوسط وزارت صنعت به کمیسیون زیربنایی دولت ارسال شده است، گفت: انجمن از همان روزهای نخست بسته شدن سایت ثبت سفارش اعتراضات خود را به این موضوع اعلام کرد اما متأسفانه در این اصلاحیه هیچ تعاملی با انجمن نشده است. این در حالی است که براساس تأکیدهای معاون اول باید بعد از تعامل با انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی تصمیمات اتخاذ شود تا در زمان اجرا مشکلاتی به وجود نیاید.
دادفر تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۷ هزار خودرو در گمرکات به سر می‌برند که ما مجبوریم برای چک کردن وضعیت باطری و لاستیک آنها مدام افرادی را از نمایندگی ها به گمرکات بفرستیم.

بازگشت به بخش اخبار