۱۳۹۶/۱۰/۰۶

سایت ثبتارش کماکان بسته است/ همه در انتظار تحقق قول وزیر دولت هستند

رییس انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با «خودروکار»:

سایت ثبتارش برای ثبت سفارش خودرو در حال تست پایلوت برای بازگشایی پس از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو است و قرار گرفتن نام چند مدل محدود از خودروها بر روی این سایت نیز بر همین اساس بوده است.
@IranAIA
این سایت کماکان برای هیچ برندی باز نشده و اکنون هیچ یک از واردکنندگان خودرو امکان ثبت سفارش را ندارند، مدلی که امروز در سایت ثبتارش فعال شده، برای تست بوده و همچنان امکان هیچ نوع ثبتارشی وجود ندارد. با توجه به قول وزیر صنعت در کمیسیون اصل نود مبنی بر ابلاغ دستورالعمل واردات طی روز جاری، همه فعالان مرتبط منتظر انجام قول وزیر می باشند.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود در سایت سازمان استاندارد، در حال حاضر ۸۳ مدل برند  دارای تایید نوع در سال ۹۶ می باشند که بعد از دریافت دستورالعمل جدید و تطابق مدلها با ضوابط جدید و نیز آخرین  وضعیت فعالیت نمایندگی مرتبط قابلیت فعال شدن موارد مجاز در سایت ثبت سفارش را خواهند داشت که قریب به شصت درصد این مدلها فعال خواهند گردید.
@IranAIA
صبح امروز خبری مبنی بر باز شدن سایت ثبتارش برای دو مدل خودرو منتشر شد که پس از بررسی های انجام شده مشخص شد، این دو مدل از قبل در سایت ثبت سفارش وجود داشته و تغییرات در نمایش به واسطه در حال به روز رسانی بودن سایت ثبت سفارش است و این سایت همچنان به روی واردکنندگان خودرو بسته است تا قول وزیر محقق گردد.

 

 

بازگشت به بخش اخبار