۱۳۹۷/۰۶/۱۰

اطلاعیه

بسمه‌تعالی

اطلاعیه

 

در پی انتشار خبر دستگیری رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو و اعلام این موضوع توسط سخنگوی محترم قوه قضاییه به شکل ناکامل در آخرین نشست خبری و همچنین انعکاس گسترده این خبر توسط رسانه ملی با عدم آگاهی کافی از موضوع که موجب فراهم آمدن آسیبهای متعدد و شبه برای این انجمن و اعضاء آن گردیده است. موارد به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی آحاد مردم شریف میهن اسلامی علی‌الخصوص فعالین حوزه تجارت و بازرگانی به استحضار می‌رسد.

  • انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو تشکلی تحت نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاسیس گردیده است و هیچگونه ارتباطی با انجمن واردکنندگان خودرو ایران تحت نظارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ندارد.
  • اعضاء انجمن واردکنندگان خودرو ایران شرکت‌های نمایندگی رسمی برندهای خارجی و تعدادی شرکت‌های غیرنمایندگی معتبر هستند و هیچ‌یک از اعضای انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو در این انجمن به علت نداشتن نمایندگی و عدم احراز شرایط دقیق این انجمن به عضویت پذیرفته نشده‌اند.

در پایان با اعلام تابعیت از سیاستهای کلی نظام؛ اعلام میدارد که ایجاد برخی انجمن‌ها و تشکل‌های رانتی با اهداف و حمایتهای خاص، متاسفانه طی سال‌های اخیر و در فضای عدم شفافیت در سیاستهای اقتصادی منجر به ایجاد طبقه‌ بی‌اصالت و قطب‌های اقتصادی بی‌شناسنامه در کشور شده است که این موضوع حداقل طی ۳ سال گذشته یکی از مناقشات اساسی فی‌مابین این انجمن و دستگاه‌های قانونگذار و اجرایی بوده است. حال که ثمره حمایت‌های ویژه از این نوع تشکلها از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در جایگاههای مختلف خود را عیان ساخته امیدواریم تجربه‌ و درسی برای آیندگان باشد.

 

انجمن واردکنندگان خودرو ایران

scan0002

بازگشت به بخش اخبار