۱۳۹۶/۰۴/۲۶

ثبت سفارش برای نمایندگی‌های رسمی هم بسته شد

 

فرهاد احتشام زاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در رابطه با عدم امکان ثبت سفارش خودرو در سامانه ثبتارش، اظهار کرد: مدت یک هفته است که سایت ثبت سفارش حتی برای نمایندگی‌های رسمی وجود ندارد.

وی او افزود: در این رابطه مسئولان دلیلی غیرمنطقی مبنی بر اینکه در حال آمارگیری هستند، را اعلام کرده‌اند و این در حالی است که آمارگیری از بستر اینترنت و فضای مجازی هیچ‌گاه همراه با توقف عملیات نبوده است.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو بابیان اینکه تصمیم شتاب‌زده دیگری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اتخاذشده است، گفت: امید می‌رود این‌چنین رویه‌ها در دولت دوازدهم اصلاح شود زیرا در حال حاضر این تصمیم منجر به افزایش قیمت محصولات وارداتی شود و در بازار شایعه شده در این اقدام در راستای حمایت از تولید داخلی صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه دادوستد خودروهای وارداتی در چند روز اخیر به‌شدت افت کرده است، یادآور شد: پیگیری‌ها در این رابطه به نتیجه مثبتی نرسیده است و این در حالی است که این محدودیت تنها برای خودرو در نظر گرفته‌شده است. به نظر می‌رسد وزارت صنعت، معدن و تجارت قبل از تصویب لایحه حمایت از تولید داخلی در دولت، به استقبال آن رفته و انحصار در انحصار را ایجاد کرده است.

احتشام زاد در انتها گفت: واردات خودرو در سال گذشته سهم ۱.۸ درصدی از کل درآمد کشور را به همراه داشته و ۱۴.۵ درصد از مالیات بر واردات از طریق واردات خودرو تأمین‌شده است.

 

بازگشت به بخش اخبار